понеділок, 14 травня 2012 р.

Учасники Форуму Євроклубів дослідили історичну пам’ять киян

12-13 травня 2012 року в Києві тривав Форум Євроклубів, впродовж якого найактивніші учасники проекту “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні” підбивали підсумки проекту. 

Форум виявився насиченим: були ігри на знайомство, історична майстерня, кіноклуб, “відкритий простір”, зустрічі з цікавими людьми, польове дослідження, нагородження.

Метою Форуму Євроклубів був обмін досвідом власної пошукової та волонтерської роботи зі збереження історичної пам’яті про Другу світову війну в Україні, який набули євроклубівці під час участі в проекті. У проекті прийняли участь близько 35 Євроклубів. Впродовж року вони провели півтора десятки історичних майстерень по всій Україні. Молодіжними Євроклубами було зібрані біля 80 усних історій у свідків та учасників Другої світової війни, жертв нацизму та тоталітаризму.

Президент Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” Ігор Лушніков високо оцінив роботу Євроклубів у проекті: “За вами – майбутнє Європи. У ваших руках доля нашої країни, доля Європи і майбутнє взаєморозуміння між народами”. Він закликав молодь продовжувати не тільки спілкуватись зі свідками історії, яких залишається все менше – але і допомагати людям поважного віку: “Це люди, які відчувають самотність, брак спілкування. Незважаючи на те, що вони пройшли, вони залишились людьми з гарячим серцем, з душею. Не залишайтесь байдужими до долі інших людей, коли когось ображають, тому що байдужість – це найстрашніше”. 

Нагороду за найбільш якісну роботу зі створення матеріалів для електронного архіву живої пам’яті за методом “усної історії”, волонтерство та проведення соціальної роботи з жертвами нацизму, отримав Євроклуб “Eurosun” Здолбунівській гімназії, що на Рівненщині. Призом стала сучасна HD-відеокамера. Планшетний ноутбук-“трансформер” за активне проведення історичних майстерень, залучення до проекту інших Євроклубів і шкіл, отримав Євроклуб “EuroMix” харківської ЗОШ № 91.

Учасникам Форуму надзвичайно сподобався польовий етап “історичної майстерні”, впродовж якого вони взяли десятки інтерв’ю у перехожих в центрі Києва. Під час “відкритого простору” та сесії з планування подальшої діяльності, євроклубівці висловили бажання продовжити працювати з темою історичної пам’яті та відкривати для себе і однолітків невідомі сторінки європейської історії, а влітку провести табір.  

Проект впродовж року виконувала ВГО “Українська асоціація європейських студій”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”, громадські заходи проекту відбувались за інформаційної підтримки Представництва ЄС в Україні. Сайт проекту: www.iremember.org.ua.

Додатки:
- програма Форуму: http://goo.gl/kV3D7
- фотоматеріали: https://plus.google.com/u/0/b/116172442670154067157/photos/116172442670154067157/albums/5741968925816292577
- записи відеотрансляції: http://www.ustream.tv/channel/ukraineuroclubs
- відеозаписи: http://www.youtube.com/user/LivingMemoryUA (невдовзі)

Немає коментарів:

Дописати коментар