пʼятниця, 11 травня 2012 р.

Українські Євроклуби зберуться на Форум задля збереження історичної пам'яті

12-13 травня ц.р. у Києві пройде Форум Євроклубів, що збере найбільш активних учасників проекту “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні”. 

Проект впродовж року виконувала ВГО “Українська асоціація європейських студій”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”, та інформаційної підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Форум, в рамках якого Євроклуби презентують кращий досвід власної пошукової, наукової та волонтерської роботи, стане платформою для обговорення освітнього і суспільного значення діяльності зі збереження історичної пам'яті про жертв нацизму. Форум стане заключною подією масштабного проекту, що мав на меті, також, розвиток міжгенераційного й міжкультурного діалогу, подолання соціальної ізоляції жертв націонал-соціалізму та тоталітаризму, самотніх людей похилого віку. Діяльність проходила в рамках Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями, що відзначається у 2012 році в країнах-членах ЄС.

В рамках проекту 19 листопада 2011 року в Представництві Євросоюзу в Україні відбулось відкриття Європейського року 2012 в Україні, та була проведена початкова Майстерня історичної пам’яті, що включала навчання опікунів і лідерів Євроклубів роботі зі збереження історичної пам'яті та налагодження діалогу між поколіннями. Впродовж року шкільні Євроклуби по всій Україні проводили подібні історичні майстерні – загалом їх відбулось понад півтора десятки – і збирали “усні історії” про Другу світову війну. В ході проекту євроклубівці взяли понад 80 інтерв’ю у свідків і учасників Війни, з них понад 30 інтерв’ю – у жертв нацизму. Практичним результатом проекту стане створення електронного фонду живої пам’яті про Другу світову війну. Створення цього “е-Фонду” висвітлюється на блозі проекту iremember.org.ua, а також у соціальних мережах.

Перший день Форуму буде проходити у форматі історичної майстерні, учасники якої обмінюватимуться кращим досвідом, вдосконалюватимуть інструментарій для дослідження суспільної історичної пам’яті, а також візьмуть участь в польовому дослідженні, в ході якого запитають киян і гостей столиці про Другу світову війну та відношення до представників старшого покоління. Наприкінці Форуму, у неділю, відбудеться нагородження Євроклубів, що виявились найбільш активними. Головні призи – сучасний планшетний комп’ютер та відеокамера.

Довідково: Молодіжні європейські клуби, що існують в усіх областях України (загалом понад 1000 Євроклубів, переважно шкільних), об’єднують найактивнішу частину молодого покоління українців, і через неформальну освіту, міжнародні зв'язки, волонтерську роботу та місцеві проекти тощо сприяють поширенню європейських цінностей в українському суспільстві.

Із запитаннями щодо проекту запрошуємо звертатись до керівника проекту Вікторії Пермякової, к.і.н., тел.: (099) 706 53 33, iremember.org.ua@gmail.com.

Детальніше про проект можна дізнатись на сайті проекту iRemember.org.ua, на порталі УАЄС "Євростудії в Україні" www.europa.org.ua, а також на сайті Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність" www.toleranz.org.ua.

Програма Форуму

Немає коментарів:

Дописати коментар