пʼятниця, 30 березня 2012 р.

Чому наш Євроклуб бере участь в проекті


Євроклуб «12 зірок» створений в Житомирському міському колегіумі у 2008 році. Метою участі євроклубу у проекті "Я пам'ятаю" є формування здатності до критичного мислення та вміння аналізувати минуле з метою винесення певних уроків і розвитку власного світогляду. 
Певні історичні події залишають після себе мало документальних свідчень. Значним потенціалом для тих, хто вивчає історію, є історичні свідчення учасників подій. Такі спогади цікаві своєю суб’єктивністю. Саме це уможливлює дослідження впливу соціального оточення, «духу епохи», пропаганди тощо на повсякденну свідомість і світогляд людини. Таким чином, знайомство з подібними свідченнями дозволяє краще зрозуміти соціокультурне середовище, в якому жив оповідач, а значить, наблизитись до історичного часу, про який ідеться у спогадах.

Ми звертаємось до особистих свідчень не лише з метою реконструювати події минулого, а  й зрозуміти, як це минуле сприймалося безпосередніми учасниками війни. Процес інтерв’ю не лише відтворив подієву історію, а й ментальність народу в той період.
Члени євро клубу «12 зірок» взяли інтерв’ю у безпосередніх учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни. Питання для інтерв’ю стосувалися початку та ходу війни. В них знайшли своє відображення життя ветеранів напередодні війни та їх участь в бойових діях дорогою війни. 
Учням було запропоноване самостійне дослідження  - це збір усних свідчень літніх людей про Велику Вітчизняну війну. Отримані результати  були оформлені як учнівський дослідницький проект і використані як додаткова інформація при вивченні Великої Вітчизняної війни на уроках історії. 
Перемога радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років поклала кінець і Другій світовій війні. Ця виснажлива війна принесла державам Європи нищівні руйнування їхніх економік та мільйонні людські жертви. Але найбільш знекровленим з цієї війні вийшов Радянський Союз, на долю якого випала головна роль у розгромі гітлерівського фашизму. Самовіддана чотирьохлітня боротьба радянського народу і його Збройних Сил проти найсильнішої і найбільш небезпечної для людства агресивної армії закінчилася повною перемогою, принесла народам Європи довгоочікуване звільнення з фашистської неволі. Радянський Союз зірвав зловісні плани гітлерівського фашизму. З боку фашистської Німеччини війна носила яскравовиражений несправедливий загарбницький характер. Для Радянського Союзу ця війна була визвольною справедливою.
Військо-патріотична і волонтерська робота займає значну частину в системі виховання колегіантів та членів Євро клубу «12 зірок» і здійснюється постійно протягом навчального року. Таким чином:
1. Євроклубом колегіуму була ініційована акція «Діти – ветеранам» - це привітання ветеранів Великої Вітчизняної війни.
2. Євроклуб підтримує тісний зв'язок з обласною спілкою ветеранів, систематично проводяться зустрічі учнів з ветеранами війни, учасниками бойових дій ВВВ.
3. В 2010-2011 рр. були розроблені наступні екскурсії по музею Великої Вітчизняної війни: «Ніколи, ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів», «Міста-герої», «У війни не жіноче обличчя».
4. Осередком організації волонтерської діяльності євро клубу є комісія «Милосердя». Учні 5-11 класів колегіуму шефствують над 26 вчителями-ветеранами педагогічної праці, відвідують та вітають зі святами. Загалом у волонтерській роботі постійно задіяні 615 учнів та 29 вчителів колегіуму.
5. Уже в цьому навчальному році будо проведено ряд класних годин – уроків мужності, присвячених річниці визволення України від фашистських загарбників.

Немає коментарів:

Дописати коментар