субота, 31 березня 2012 р.

Інтерв'ю з учасником Другої Світової війни


Шаповалом (Шаповаловим)   Іваном Григоровичем,
жителем м.Охтирка  Сумської обл.. вул..Жовтнева 21 кв.10., тел.. (05446) 3-02-04 та з                        Касацьким Анатолієм Вацлавовичем,
жителем м.Охтирка Сумської обл.. пров..Спортивний 5, тел..(05446) 2-84-44.
Інтерв’ю брали  Турчак Володимир та Коваленко Кирило, учні 8-А класу Охтирської гімназії, члени євроклубу « ЄвроStella», розшифровка  учителя історії  Косяка Олександра Юрійовича.
Аудіо файл: http://kiwi6.com/file/8s2obwe55k


1. Як Вас звати?
Шаповал ( Шаповалов) Іван Григорович. Підписуюсь завжди Шаповал.
2. В якому році та де народилися?
Народився я 22 листопада 1924 року в слободі Олександрівка, нині це село Лісне Краснопільського району Сумської області.
3.Чим займаєтесь?
У мене є своя майстерня, де я пишу свої картини на різну тематику, але в основному про рідний край.
4.Ми знаємо, що ви ветеран і брали участь у Другій світовій війні. Скажіть, будь ласка, як дізнались вперше про її початок?
Це було літо. Ми ходили на роботу до колгоспу. Тоді я був дома, а мама як закричить, батько взяв кружку набрав води і почав пити, а зуби в нього чути було як цокотять. Мій батько пройшов всю війну. Потім розпочалось щось страшне. Нас хлопців повезли копати окопи. Відходячи радянські війська нас кинули, і сами ледве втікали.
5. Що робили німці коли прийшли до Вас?
Приходять німці і говорять : - « рус», а мати говорить це мій син. Дала мішок з хлібом, молоко. Так німці і пішли. Коли прийшли партизани ми з хлопцями хотіли до них записатись, але вони не згодились. Згадую перед весною ідеш а всі поля вкриті трупами, по річці пливуть.
6. коли вас призвали до армії?
1943 року весною. Нас повезли до Воронежа, дали їсти і повезли на Борисоглеб, але на одній з станцій наш потяг бомбили і ми повернулися назад. Нас роздягнули , відвели до бані, а на утро зхнову в потяг і на Саратов через Волгу.
Привезли нас до Пугачова, де були землянки в яких ми жили( Земляний город).
7. Іван Григорович, а чим ви харчувались?
На 7 осіб розчота давали відро харчів, які складались з води а на дні плавали галушки. До толго ж вода була несолоною, кусочок хліба. Кожен думав хоч би на фронт піти, може краще годуватимуть.
8. Як розпочався ваш бойовий шлях?
Коли нас привезли на Орлово – Курську дугу мене оформили в 413 дивізію. Я прийняв присягу і розпочався мій шлях. Цілу війну я проходив з мінометом.
9. до якого міста дійшли під час війни?
До м. Жиздра. Саме тут мене з розвідки принесли хлопці на собі, я був поранений. Невдовзі мене відправили додому. Але там я опинився в секретному лагері « 048». Намагався покінчити з собою, але врятував мене генерал – мій ангел.
       Дякуємо Вам Іван Григорович зха змістовне інтерв’ю. Зичимо Вам міцного здоровя.

Немає коментарів:

Дописати коментар