неділя, 5 лютого 2012 р.

Полтавські євроклубівці відвідали Освенцим

Євроклубівці Полтавського НВК "Паросток" займаються поглибленим вивченням історії Другої Світової війни. Команда волонтерів проводить екскурсії виставкою "Анна Франк: уроки історії" для школярів міста.

З метою підвищення кваліфікації волонтери відвідали меморіальний комплекс Аушвіц-Біркенау, розташований на території одного з найбільших нацистських концтаборів на території Польші у роки Другої Світової війни.

27 січня у Міжнародний день пам’яті жертвам Голокосту, на який перепадає річниця звільнення концтабору "Аушвіц", учні ПНВК "Паросток" відвідали цей музей і стали свідками урочистого покладання квітів до меморіалу.

На церемонію було запрошено колишніх в’язнів, а також офіційних представників багатьох держав. Люди запалювали символічні свічки пам’яті та клали вінки зі стрічками державних кольорів до братських могил. Був серед них і синьо-жовтий вінок. Чимало звичайних людей - молоді, школярів, туристів також прийшли віддати шану загиблим. Екскурсійні групи з Франції, Ізраїлю, Німеччини, Італії, України, Росії та Іспанії відвідали сьогоднішню церемонію. Кожна людина мала час, щоб задуматися над долями в’язнів концтабору Освенцим.

Спершу католицькі священники виголошували молитви й читали псалми, а пізніше багатьма мовами лунало застереження про важливість збереження історичної пам’яті про людей, яких було закатовано в Аушвіці. Окрім того, у межах чотириденного стажування, волонтери відвідали історичний музей Фабрика Шиндлера у Кракові. Там вони ознайомилися з історією міста у воєнні роки, побачили раритетні експонати, фото і речі які належали німецькому бізнесмену Оскару Шиндлеру, котрий врятував від смерті понад тисячу мешканців єврейського гетто.

Тижневе стажування сприяло не лише поглибленню компетентності волонтерів Євроклубу, а стало сприятливим підґрунтям для подальшої просвітницької роботи, збереженню історичної пам’яті та протидії ксенофобії на місцевому рівні.

Контактна особа: Наталія Дмитренко, schoolparostok@gmail.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар