неділя, 22 січня 2012 р.

Через діалог - до солідарності поколінь просувались у Новоград-Волинському

18 січня в спеціалізованій школі № 4 Асоціацією європейських клубів міста Новограда-Волинського, інформаційно-методичним центром управління освіти і науки міської ради проведено семінар-тренінг «Через діалог – до солідарності поколінь».

Семінар проходив у рамках проекту "Залучення європейських клубів до збереження історичної памяті про Другу світову війну" та Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями.

Метою заходу було навчання опікунів і учасників європейських клубів роботі зі збереження історичної пам’яті та налагодження діалогу між поколіннями в Україні, що особливо актуально в контексті Європейського року 2012 та опанування учасниками шляхів і методів взаєморозуміння та толерантного відношення між представниками різних поколінь, через поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок.

До участі у тренінгу запрошувалися представники різних поколінь: ветерани педагогічної праці – Грінченко Г.М. (голова міської ради старейшин), Челядіна С.О. (екс голова міської профспілки працівників освіти),, Малов К.М (голова міської ради ветеранів),, Наумець Л.Д. (радник міського голови, голова благодійного фонду культури), Шлендер З.О. (43 роки працювала директором міського палацу шкільної молоді), Василенко Ж.І. (голова міської ради ветеранів працівників освіти); начальник управління у справах сім’ї, молоді, спорту та туризму міської ради Гама В.М.; опікуни усіх шкільних європейських клубів міста та учні-члени ШЄКів.


У вступному слові завідувач інформаційно-методичного центру, голова ради міської Асоціації ШЄКів Ліневич П.К. ознайомив 38 учасників тренінгу з метою та завданнями зустрічі та провів вправу «Знайомство», де школярі презентували роботу своїх клубів, а представники старшого покоління розповіли про особливий день у їх житті. Вправа “Європейський потяг» нагадала присутнім про історію створення Європейського Союзу та етапи вступу країн та про загальноєвропейські цінності.


Далі учасники виконували ряд тренінгових вправ за допомогою яких представники різних поколінь працювали індивідуально, в парах та об’єднувалися в групи.


Працюючи в чотирьох групах над вправою «Чому ми можемо навчитися?» учасники виділяли яким знанням діти можуть навчитися у свої батьків, які знання батьки можуть отримати від дітей,  чому може навчитися молодь у своїх бабусь та дідусів, які позитивні знання та навички можуть отримати літні люди від спілкування із молоддю.


Вправа «Каміння на шляху» була спрямована на виявлення міжгенераційних проблем та конфліктів (типологія проблем, причини виникнення, наслідки загострення).


Методом мозкової атаки учасники збирали у валізу ті якості (вправа «Валіза порозуміння»), які потрібні для взаєморозуміння, ефективної комунікації та діалогу між представниками різних поколінь.


Вправа «Події та цінності представників різних поколінь» дозволила виявити перелік цінностей, які представники різних поколінь вважають найголовнішими: сім’я,   справедливість,  матеріальний добробут, добробут країни, самовдосконалення  та незначущі: розваги та суспільне визнання.


Виконуючи тренінгові вправи учасники отримували базові знання з теорії поколінь, можливостей її застосування в практичній роботі (громадська діяльність, шкільне врядування), розглянули проблеми взаємодії різних поколінь на ціннісному рівні, виявили шляхи розв’язання проблем у взаємодії різних поколінь. Й треба було бачити як зацікавлено та захоплено усі учасники тренінгу (й діти, й опікуни євроклубів, й досвідченні ветерани) разом напрацьовували спільні рішення, говорили про необхідність пошуку форм спільної діяльності представників різних поколінь для блага міста, суспільства!!


По закінченню тренінгу присутні висловили свої думки з приводу роботи тренінгу та використання отриманих знань на практиці. Представники старшого покоління особливо дякували за можливість інтерактивного спілкування один з одним й з дітьми та залучення до справи життя – педагогічної діяльності! За спільним висновком тренінг пройшов результативно та був корисним для всіх його учасників. А попереду кожен шкільний європейський клуб проведе у себе в школі подібний тренінг, які будуть сприяти реалізації розумінню та співробітництву різних поколінь у нашому місті. 


Автор: Г.В. Данильчук, методист інформаційно-методичного центруНемає коментарів:

Дописати коментар