четвер, 3 листопада 2011 р.

Пам’ять про війну в історії моєї сім’ї - проект Євроклубу з Дніпродзержинська

Євроклуб "Європейська єдність" створений у квітні 2010 року, але ми маємо вже певні надбання щодо патріотичного напрямку роботи.

Навколо нашого Євроклубу згуртовуються інші євроклуби міста, з якими ми відкриті до спілкування й готові передавати всі надбання у галузі неформальної європейської освіти молоді. Членами євроклубу розроблений шкільний проект "Пам’ять про Велику Вітчизняну війну в історії моєї сім’ї".

Метою проекту є залучення учасників проекту до вивчення історії Другої Світової війни, виховання небайдужості до ветеранів, історії, традицій і звичаїв. Проект триває до 2013 року і як результат нашої діяльності плануємо оформити альбом спогадів ветеранів для музейної кімнати.

Також наші євроклубівці беруть участь у науково - дослідницькій діяльності МАН. У цьому році члени євроклубу написали дві науково – дослідницькі роботи: "Рух опору у Дніпродзержинську під час німецько – фашистської окупації (1941 – 1943 рр.)", "Оборонні споруди часів Другої Світової війни". Цими надбаннями ми із задоволенням можемо поділитися з учасниками початкового тренінгу Проекту "Залучення молодіжних євроклубів до збереження історичної пам’яті в Україні".

Для участі у початковому етапі Проекту ми провели певну підготовчу роботу. Члени нашого євроклубу об’єдналися в 4 групи, які розробили анкети – опитувальники: "Для остарбайтерів", "Для колишніх партизан і підпільників", "Для колишніх військовослужбовців Червоної Армії", "Для жителів міста, які перебували під час Великої Вітчизняної війни на окупованій фашистами території".

Пошукова група євроклубу працювала з архівними матеріалами в історичному музеї м. Дніпродзержинська і знайшли такі дані: у період фашистської окупації було розстріляно мирних жителів нашого міста - 1069  чол.; вивезено на роботи в Німеччину -  2994 чол.; дніпродзержинці, що були призвані на війну -17700 чол.; не повернулися з війни - 10663 чол.

Під час підготовки до інтерв’ю, ми побували в міській раді ветеранів і познайомилися із його головою Михайловим Олександром Михайловичем. Нам було дозволено попрацювати з картотекою ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Активісти євроклубу взяли інтерв’ю у члена підпільної комсомольської організації під час війни Надії Євсіївни Кійченко (Лук’янової) та учасника бойових дій Алексєєнко Андрія Миколайовича.

Волонтери євроклубу принесли їм "бойові пайки" і запросили на свято до Дня визволення Дніпродзержинська від німецько – фашистських загарбників, яке відбудеться 25 жовтня. Також євроклубівці допомогли Лук’яновій Надії Євсіївні прибратися в квартирі, на її прохання з’їздили на кладовище, щоб упорядкувати могилу її сестри, Лук’янової Лідії Євсіївни, яка під час війни була секретарем підпільної комсомольської організації міста. Вона пішла з життя 25 жовтня 2010 року .

Патріотичний напрямок цікавить учасників нашого євроклубу, тому ми прагнемо до живого спілкування з досвідченими фахівцями - істориками й хочемо більш глибоко познайомитися з методом "усної історії", за допомогою якого члени євроклубу зможуть суттєво поповнити знання про події 1941 – 1945 рр., дати оцінку тим чи іншим подіям, показавши їх через призму народній пам’яті, яка передається від покоління до покоління і зберігає живу душу народу.

Вважаємо, що участь у Проекті буде для нас дуже важливою й корисною й щодо реалізації шкільного проекту "Пам’ять про Велику Вітчизняну війну в історії моєї сім’ї". Усі здобуті знання і навички на Проекті "Залучення молодіжних євроклубів до збереження історичної пам’яті в Україні", ми поширимо серед євроклубів нашого міста.

Контактна особа: Наталія Кіційова, координатор Євроклубу "Європейська єдність" гуманітарної гімназії № 39 з художньо – естетичним нахилом, м. Дніпродзержинськ, тел. +38 (093) 561 04 99, е-пошта: nataliki_333@mail.ru.

Активні учасники проектної команди Євроклубу: Середа Дарія, Рябоконь Юлія


Немає коментарів:

Дописати коментар