вівторок, 22 листопада 2011 р.

У Представництві Європейського Союзу в Україні презентували Європейський рік 2012

В ході творчої майстерні для Євроклубів із збереження історичної пам'яті, яка проходила 19 листопада в Представництві Європейського Союзу в Україні, було презентовано новий проект, що долучатиме вітчизняну молодь до Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями 2012. 

На першу Майстерню зі збереження історичної пам’яті зібрались найбільш активні Євроклуби з різних областей України. Під час майстерні були презентовані підсумки проекту ЄС, що залучив десятки Євроклубів до Європейського року волонтерства 2011, а також новий проект із залучення євроклубівської молоді до активного діалогу зі старшими поколіннями – в рамках Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями, що відзначатиметься в ЄС у 2012 році.

За результатами конкурсу в рамках проекту “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні”, до участі в Майстерні було відібрано 30 представників найактивніших Євроклубів з різних областей України, котрі впродовж вересня 2011 року провели інтерв’ю зі свідками Другої світової війни, та надіслали матеріали для розміщення на сайті проекту: iremember.org.ua.

Відкрили майстерню Золтан САЛАЇ, голова відділу політики, преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Вікторія ДАВИДОВА, керівник програм преси та інформації Представництва, Сергій ЗАГОРОДНЮК, віце-президент Української асоціації європейських студій, Павло СОЛОДЬКО, редактор Онлайн-видання “Історична правда”. Сергій ШТУКАРІН, координатор проекту ЄС для Євроклубів-2011 та Вікторія КАЛАШНІКОВА, керівник проекту з історичної пам’яті для Євроклубів, презентували учасникам майстерні підсумки Європейського року волонтерства 2011 в Україні та представили цілі нового проекту в контексті Європейського року 2012.

За словами Золтана САЛАЇ, керівництво ЄС у Брюселі бачить, наскільки важливим є збільшення підтримки для Євроклубів, громадського суспільства в цілому, і попри те, що коштів стає все менше, більшу частку допомоги ЄС надаватиме громадським організаціям. Вікторія ДАВИДОВА зазначила, що від моменту створення перших Євроклубів в Україні вони переросли у справжній потужний рух, з новими ідеями і підходами в роботі, і Представництво ЄС продовжить їх підтримувати.

Вікторія КАЛАШНІКОВА, відзначила, що знання і навички з волонтерства, отримані Євроклубами впродовж 2011 року завдяки проекту ЄС, є важливою основою для їх подальшої роботи зі свідками війни і жертвами нацизму. Метою початкової майстерні в рамках проекту “Я пам’ятаю” стало навчання опікунів та лідерів Євроклубів роботі зі збереження історичної пам'яті, налагодження діалогу між поколіннями. Оскільки більшість Євроклубів уже мала досвід цієї роботи, основним завданням тренінгу, який разом з В. КАЛАШНІКОВОЮ проводила Олександра КІРІЧЕНКО, стало практичне закріплення цих навичок – з урахуванням особливих потреб осіб, що пережили війну.

За підсумками початкової майстерні буде вдосконалено методичні рекомендації, що були розроблені для учасників проекту, та оголошений новий конкурс мікро-проектів для Євроклубів зі збереження історичної пам’яті та діалогу між поколіннями в Україні. Програма, презентації, та інші матеріали Майстерні доступні тут: goo.gl/90Wdt. Більш детальну інформацію про проект можна дізнатись на Інтернет-ресурсах проекту: iremember.org.ua, facebook.com/iremember.org.ua.

Проект “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні” виконує ВГО “Українська асоціація європейських студій”, за підтримки Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”. Проект реалізується за сприяння Представництва ЄЄ в Україні, яке на сталій основі надає підтримку руху Євроклубів в Україні.

* * *

Довідково: Євроклуб – форма організації молоді, що сприяє творчій реалізації її членів, залученню молоді до участі в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції, громадянській освіті та громадській діяльності молоді. В Україні діють близько 1000 молодіжних Євроклубів, переважно, шкільних. Блог “Євроклуби в Україні”: ukraineuroclubs.blogspot.com.

За додатковою інформацією з питань проекту запрошуємо звертатись до Вікторії Калашнікової, керівника проекту, к.і.н., за телефоном: +38 (099) 706 53 33, або е-поштою: iremember.org.ua@gmail.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар